Zavrieť

Porady

Zmluva o poskytnutí účtovných služieb

juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Zdravím všetkých poraďákov. Chcel by som počuť hlavne názor už ostrieľaných borcov, ktorí už majú nejakú tu zmluvu o poskytovaní účtovných služieb za sebou.

Klient mi poslal zmluvu, ktorú prikladám. Vy by ste takú zmluvu podpísali? Keď som si pozeral zmluvy prilepené tu na poradu, tak tie boli oveľa jednoduchšie a myslím že pre účtovníka nie tak zastrašujúce.

Vopred ďakujem za Váš názor.
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som v zmluve nic zastrasujuce nevidela, zmluva obsahuje bezne cinnosti, ktore robi uctovnik. Druha vec je odmena za uctovnictvo. Jej vyska sa neda posudit bez toho, aby som vedela rozsah a mnozstvo dokladov, ktore treba spracovat.
Zodpovednosti za vzniknutu skodu porusenim mlcanlivosti by som tiez nebala, ved ak budem mlcat, nic sa mi nemoze stat.
Vypracovanie smernic - doteraz uctovali podla akych? To skoro vyzera, ako by bolo treba vsetko zaviest nanovo.
Ak by som mala prist do rozbehnutej firmy, rozhodne by som trvala na tom, aby sa spravil preberaci protokol vsetkych dokladov, na ktore mam nadviazat.
Zastupovanie pred danovym uradom je uz druha vec - tam by som si vymienila, ze budem spolusucinna (divne slovo), ale sama zastupovat by som radsej nie. Zodpovedny je majitel, resp. konatel.
No, tazko sa radi, ci zmluvu podpisat alebo nie, bolo by treba poznat cinnost firmy, osobu majitela a ako som uz vyssie uviedla, rozsah dokladov.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Tých dokladov je asi do 50 za mesiac. Sú platiteľmi DPH kvartálnymi. Majú platby aj so zahraničím. Pri akciách, ktoré poriadajú (školenia, semináre,...) majú dohody s množstvom ľudí.
A čo tá formula o náhrade škody?
V prípade, ak objednávateľovi za služby vykonávané poskytovateľom, vznikne škoda spôsobená poskytovateľom, zmluvné strany sa dohodli, že objednávateľ je oprávnený požadovať od poskytovateľa náhradu celej škody poskytovateľom spôsobenej.

Naposledy upravil juko : 13.07.05 at 21:14
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
50 dokladov za mesiac nie je vela. A obchodovanie so zahranicim tiez nie je ziadny strasiak. Uz zalezi len na osobe majitela resp. konatela a vasej vzajomnej empatii.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Co sa tyka nahrady skody, ja som to riesila tak, ze som si uzatvorila poistku zodpovednosti za skody sposobene pri vykone povolania. Zatial som cerpanie neziadala, takze neviem povedat, ako by to fungovalo, keby som nieco vyviedla. Treba sa informovat v poistovniach.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Najviac mi vadí tá formula o vykonávaní prác v ich priestoroch. Nechcú, aby sa ich doklady dostali mimo firmu. A ten termín dodať doklady do 15-teho dňa a všetko mať zaúčtované do 22-hého dňas v mesiaci tiež nie je bohvie čo. Veď ako môžem kvalitne niečo urobiť, keď na to nebudem mať pohodlie domova, kde si pri hocijakom probléme môžem pomôcť internetom a všetkými svojimi poznámkami uloženými v mojom počítači. A u nich?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja pracujem tiez u zakaznika a to, ze chce, aby sa doklady nedostali mimo firmu, by som nepokladala za nevyhodu, skor je to pre mna urcite alibi. Mam ale k dispozicii internet, takze si mozem v pripade nutnosti pomoct napr. aj PORADOU. Zakaznik objednava aj Poradcu podnikatela no a zakony mam na internete.
A ak sa ma pracovat u zakaznika, nie je dovod, aby sa doklady neprisuvali pravidelne, skus sa dohodnut, ze tam prides napr. raz za tyzden a doklady, ktore budu, zuctujes. Ja chodim tri razy do tyzdna na dve-tri hodiny a vsetko v pohode stihnem . Dokladov je ale ovela viac a aj odmena je tomu adekvatna.
Ale ak mas pochybnosi o serioznosti firmy, tak zmluvu nepodpisuj, v Bratislave je urcite viac uctovania ako uctovnikov, mozes si vybrat.
Naposledy upravil durisovad : 13.07.05 at 21:44
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Suhlasim s durisovad, ale na druhej strane, ked Vam zakaznik poskytuje priestory a internet nefakturuje Vam to ?
Nevidim tiez nic mimoriadne na tej zmluve, urcite by som vsak nezastupovala pred DU, pokial toho klienta dobre nepoznam.
Ja som si tiez zauzivala sposob, ze do terminu na predlozenie uzavreteho mesiaca spisem vsetko co nebolo v poriadku v dokladoch, popr. co viem, ze malo byt a nebolo predlozene na spracovanie, popr. nejake navrhy na opravy, resp. ziadost o pisomne stanovisko v pripade, ze zakaznik silou mocou chce nieco zauctovat, co mne "nevonia".
Na druhej strane sa nemozeme cudovat ani tej firme, ze chce mat vsetko osetrene, ak si pre neho neznama uctovnicka. No a ta mlcanlivost je samozrejmostou, lebo aj mi tu na porade pretriasame vlastne problemy nasich klientov, ale nekonkretizujeme, tak si myslim, ze je to v poriadku z ich strany.
No a niektori maju v zaverecnych ustanoveniach este formulku, ze cena sa bude navysovat podla inflacie.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Zakaznik mi internet neuctuje. Ale zato chodim na vlastnom benzine do banky s uhradami a pre vypisy. Zatial mame velmi korektne vztahy, uz pre nich robim 3 roky a nevyskytlo sa nic, co by ich narusilo. Je pravda, ze toho zakaznika poznam uz viac ako 10 rokov z inej firmy. Preto som tuto pracu vzala, ze som ho poznala ako slusneho cloveka, ktory sa nesnazi "obabrat" danovy urad ani zamestnancov.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ja sa pytam len preto, lebo som sa stretla so stanoviskom DU u jednej znamej, ze vraj taketo poskytovanie od objednavatela je vlastne pre nas nepenazny prijem. Tak mi to zacalo vrtat v hlave.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Janca
Ja sa pytam len preto, lebo som sa stretla so stanoviskom DU u jednej znamej, ze vraj taketo poskytovanie od objednavatela je vlastne pre nas nepenazny prijem. Tak mi to zacalo vrtat v hlave.
No ale ved nikde v zmluve to nemam. Je to na dobrej dohode medzi mnou a majitelom firmy, ze internet si pustim, ked ho potrebujem. A zasa na druhej strane, nesedim tam pri internete dve hodiny denne. Ja si popozeram radsej doma v klude, co potrebujem.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Myslela som to poskytnutie priestorov, kym spracujes u neho ucto. Ja mam tiez klienta, kde mam v zmluve dohodnute, ze prace budem vykonavat u neho na jeho PC (vratene internetu), lebo kancelariu mam vlastne v byte. Dalej je to aj z dovodu ochrany jeho udajov a HW a SW vybavenia zakaznika, nakolko je nekompatibilne s tym, co mam doma ja.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
V zmluve mam dohodnute, ze budem pracovat v jeho kancelarii a na jeho pocitaci s jeho programom. Neplatim za to, pochopitelne nic, ved pracujem u neho len pre neho. Doma kancelariu nemam. Mam len svoj sukromny pocitac, ktory nikam neuctujem.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
A aký máte názor na formulku :V prípade, ak objednávateľovi za služby vykonávané poskytovateľom, vznikne škoda spôsobená poskytovateľom, zmluvné strany sa dohodli, že objednávateľ je oprávnený požadovať od poskytovateľa náhradu celej škody poskytovateľom spôsobenej.

Ja mu budem zodpovedať za 3000,-Sk mesačne za prípadné pokuty, ktoré môže dostať ( a dnes je to skôr ako kúpiš nové gate) v plnej výške? Čo tak obmedzenie na trojnásobok mesačnej odmeny?
Ako toto máte zakotvené vo vašich zmluvách?
Veď §5 zákona o účtovníctve hovorí:
(1) Účtovná jednotka môže poveriť vedením svojho účtovníctva aj inú právnickú osobu alebo fyzickú osobu.
(2) Poverením podľa odseku 1 sa účtovná jednotka nezbavuje zodpovednosti za vedenie účtovníctva, zostavenie a predloženie účtovnej závierky a za preukázateľnosť účtovníctva v rozsahu podľa tohto zákona.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
A ešte ma napadla jedna vec. Ak sa dohodnete na mesačnom paušále, máte v tom zahrnuté aj daňové priznanie za celý rok, alebo toto si účtujete samostatne.

Mne sa zdá tých 3000,-Sk primeraných za vedenie účta do 50 dokladov mesačne u štvrťročného plátcu DPH + poradenstvo + dochádzka ku klientovi. Ale aby som mu v tej sume urobil aj ročnú závierku s celým daňovým priznaním, to sa mi zdá málo.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ja mám v zmluve obmedzenie na päťnásobok mesačnej odmeny a pritom sú to len škody, ktoré spôsobím úmyselným porušením alebo hrubým zanedbaním povinností .
A tám odmena sa mi zdá nízka za to všetko, čo požadujú. Skúsila by som vyjednávať a ak by som nebola odkázaná na tých 3000,- Sk mesačne, tak by som to nebrala.
Naposledy upravil bea : 14.07.05 at 06:48 Dôvod: doplnenie
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Bea, a pri paušáli za vedenie účtovníctva sa berie, že je to vrátane ročného daňového komplet s uzávierkami, alebo to sa platí osobitne?
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Ja za daňové priznanie a účtovnú závierku beriem 13. paušál alebo inú fixne dohodnutú sumu.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Ja som so to tiež tak predstavoval. Dik.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Trochu som na tej zmluve popracoval a pomenil som tam zopár vecí. V takomto prevedení sa mi zdá už vhodnejšia na podpis. Čo poviete?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

juko-skús tam vsunúť-V prípade ak úmyselným porušením alebo hrubým zanedbaním povinnosti vznikne škoda.......

Dodatok-písané v dobe keď tu ešte nebol zmený návrh zmluvy.Môžeš tam dať náhradu plnej škody v prípade úmyselného zavinenia.A platenie zvlášť za daňové priznanie-závisí od výšky paušálu,daj si vyšší a máš to vybavené.
Naposledy upravil bepo : 14.07.05 at 07:26
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať